La temporada de beach tennis 2019 s’està acabant i només resta el torneig del 16 de novembre a Badalona! Un dels darrers tornejos d’enguany va ser el World Cup Tour, celebrat el passat cap de setmana 18-20 d’octubre a Barcelona.
Vuit pistes, deu carpes i altres mitjans tècnics es van instal·lar a la Platja Bogatell a Barcelona.
La climatologia no va ser del tot favorable, amb presència de vent en algunes hores del dia, ni una gota de pluja, i per tant les condicions climàtiques van ser agradables per als jugadors i van permetre el desenvolupament del torneig sense cap problema.
Aquesta vegada Barcelona va acollir atletes d’Itàlia, Lituània, Portugal, Hongria, Rússia, França, Geòrgia, Espanya i Catalunya. Els esportistes van lluitar pel títol de campió a les categories de Màsters de 30 anys, 40 anys en dobles femení i 35 i 45 en dobles masculí, Advanced i Pro en dobles femení, masculí i mixt.
No podem deixar de prestar atenció a l’excel·lent joc d’Aniko i Zsuzanna Kovacs que es van emportar les medalles d’or en tres categories disputades!
I, per descomptat, la nostra felicitació a tots els medallistes i guanyadors:

Women’s Doubles Over 30:
1st Aniko Kovacs (HUN) / Zsuzanna Kovacs (HUN)
2nd Ana Noro (POR) / Teresa Pereira (POR)
3rd Tea Korkotashvili (GEO) / Aiste Kielaite (LTU)

Men’s Doubles Over 35:
1st Alex Albors (CAT) / Juan Murueta-Goyena (ESP)
2nd Rafaello Fabbri (ITA) / Andrea Cattaneo (ITA)
3rd Alessandro Spella (ITA) / Tommaso Benassai (ITA)
3rd Dario Gauna (CAT) / Amadeu Corbi (CAT)

Women’s Doubles Over 40:
1st Aniko Kovacs (HUN) / Zsuzanna Kovacs (HUN)
2nd Ana Noro (POR) / Roser Rallo (CAT)
3rd Noemi De Arostegui (CAT) / Vanessa Ortiz (CAT)

Men’s Doubles Over 45:
1st Alex Albors (CAT) / Juan Murueta-Goyena (ESP)
2nd Laurent Vito (FRA) / Sandro Giuliani (ITA)
3rd Isaac Giménez (CAT) / Xavier García (CAT)
3rd Claudio Perrillo (ITA) / Carlos Gunfaus (CAT)

Women’s Doubles Advanced:
1st Ana Noro (POR) / Teresa Pereira (POR)
2nd Aiste Kielaite (LTU) / Vanessa Pala (CAT)
3rd Tea Korkotashvili (GEO) / Giulia Giuliani (ITA)
3rd Angelina Cusumano (CAT) / Martina Llobet (CAT)

Men’s Doubles Advanced:
1st Emmanuel Sorroche (FRA) / Oliver García (CAT)
2nd Alessandro Spella (ITA) / Alex Sole (CAT)
3rd Gediminas Preisegalavicius (LTU) / Andrius Nikelis (LTU)
3rd Borja Trujillo (CAT) / Cristian Ruiz (CAT)

Women’s Doubles Open:
1st Aniko Kovacs (HUN) / Zsuzanna Kovacs (HUN)
2nd Clara Grifoll (CAT) / Ganesha Díaz (CAT)
3rd Ana Salas (CAT) / Mirella Rebull (CAT)

Men’s Doubles Open:
1st Pol Filella (CAT) / Gerard Torres (CAT)
2nd Santi Puente (CAT) / Alex Albors (CAT)
3rd Fabio Godio (ITA) / Gael Rodríguez (CAT)
3rd Alex Moya (CAT) / Sebas Quintana (CAT)

Mixed Doubles Advanced:
1st Vanessa Pala (CAT) / Borja Trujillo (CAT)
2nd Aiste Kielaite (LTU) / Andrius Nikelis (LTU)
3rd Pia Sole (CAT) / Alex Colomer (CAT)
3rd Fatima Eddaodi (CAT) / Agustin Ramos (CAT)

Mixed Doubles Open:
1st Ganesha Díaz (CAT) / Gerard Rodríguez (CAT)
2nd Clara Grifoll (CAT) / Gerard Torres (CAT)
3rd Aniko Kovacs (HUN) / Sandro Giuliani (ITA)
3rd Giulia Giuliani (ITA) / Luigi Iavarone (ITA)

More info at @ifbt.global