El millor Beach Tennis torna a Barcelona – Campionat Europeu

Malgrat la pandèmia, el campionat d’Europa no es va aturar. Barcelona 2021 va agafar la batuta de Sardenya 2020.
L’Europeu 2021 ha comptat amb una important participació de més de 150 jugadors, en representació dels nostres membres europeus: Letònia, Lituània, Polònia, Alemanya, Itàlia i per primera vegada una gran representació de Bulgària a més de la participació dels amfitrions de Catalunya.
Amb temperatures agradables de 16-18 ºC, i uns dies assolellats, la prova es va celebrar en les categories Over, Dobles Masculí, Dobles Femení i Mixtos.
Com sempre als campionats IFBT, el més rellevant ha estat el retrobament dels jugadors, vells amics que comparteixen l’esport en jornades de companyonia i diversió.
La victòria al Torneig de Nacions va ser per primera vegada per Catalunya que va superar Itàlia en un emocionant partit de desempat de mixtos.

Men’s Doubles Advanced
1.- LUCA PADOVANI/MIRCO MANCINI (ITA)
2.- MICHAL SZCZYGIEL/ANTONI SZCZEGOLA (POL)
3.- ANDRIUS NIKELIS/VAIDAS STOKUS (LTU)
3.- JEVGENIJS KOPILKOVS/IGORS RJABKOVS (LAT)

Women’s Doubles Advanced
1.- MARTA WAWER/AMELIA KASZUBA (POL)
2.- LILLA SZABÓ/KATALIN SZABÓ-JÓZSA (HUN)
3.- CRISTINA CASEIRO (CAT)/BARBARA MERLINI (ITA)
3.- MIRENA BOYICHEVA/KALINA POPOVA (BUL)

Men’s Doubles Pro
1.- LUCA AMADUCCI/CRISTIAN BARISANI (ITA)
2.- KRISTIAN NASKA/MATTEO BRANCHETTI (ITA)
3.- LUCA GRANDI/SIMONE TONI (ITA)
3.- SANDRO GIULIANI/FILIPPO GALEATI (ITA)

Women’s Doubles Pro
1.- SOFIA BECCA/ANNA BUDSSOLARI (ITA)
2.- MIREIA REBULL (CAT)/SZUZSANNA KOVACS (HUN)
3.- KATHLEEN BERNDT/DANIELA GAYCK (DEU)

Men’s Doubles Over 45
1.- JUAN MURUETA-GOYENA (ESP)/SANDRO GIULIANI (ITA)
2.- ISAAC GIMENEZ/XAVIER GARCIA SANTAMARIA (CAT)
3.- DAVID BALDRICH/JORDI BALDRICH (CAT)
3.- DAVIS AMADO/DAVID MARTIN (CAT)

Women’s Doubles Over 40
1.- KATHLEEN BERNDT/DANIELA GAYCK (DEU)
2.- SZUZSANNA KOVACS/KATALIN SZABÓ-JÓZSA (HUN)
3.- CRISTINA CASEIRO (CAT)/IMANE OUAFIKI (MAR)

Men’s Doubles Over 35
1.- SAMUELE SPELORZI/MATTEO MISSIROLI (ITA)
2.- JUAN MURUETA-GOYENA (ESP)/SANDRO GIULIANI (ITA)
3.- BORJA TRUJILLO /EMMANUEL SORROCHE (CAT)
3.- ANDRIUS NIKELIS/ NAIDAS STOKUS (LTU)

Mixed Doubles Pro
1.- ANNA BUSSOLARI/LUCA GRANDI (ITA)
2.- MIRKO MARIANI/FRANCESCA MORISANI (ITA)
3.- SOFIA BECCA/ GIANLUCA FRANCI (ITA)
3.- SZUZSANNA KOVACS/IGORS RJABKOVS

Mixed Doubles Advanced
1.- JUAN MURUETA-GOYENA (ESP)/ANASTASIA SALANGI (RUS)
2.- ANDRIUS NIKELIS/ALIONA RIBAKOVA (LTU)
3.- MICHAL SZCZYGIEL/MARTA WAWER (POL)
3.- LILLA SZABO/NORBERT GODOR (HUN)

TOURNAMENT FOR NATIONS
1.- CATALONIA
2.- ITALY
3.- LITHUANIA
3.- POLAND
5.- BULGARIA
5.- GERMANY
5.- LATVIA